Drabinka gimnastyczna – niezastąpiona dla wielu osób dbających o formę

ByDaniel

Drabinka gimnastyczna – niezastąpiona dla wielu osób dbających o formę

   Wielofunkcyjna

 Już od najmłodszych lat często słyszymy, jak wyjątkowo ważny jest ruch i zdrowy tryb życia. Wiele ludzi posiadających dzieci, namawia je do sportu poprzez chociażby zapisywanie je na dodatkowe zajęcia. Lecz także spora ilość spośród osób dorosłych, nie rezygnuje w swoich wysiłkach w trosce o zdrowie i ładną sylwetkę. Jedną z form aktywności fizycznej jest aerobik, który z powodzeniem możemy także wykonywać w domowym zaciszu. Bardzo przydatna okazuje się być wtedy tzw.  drabinka gimnastyczna.Jest ona  wielofunkcyjnym przyrządem, umożliwiającym rozruszanie wiele partii naszego ciała – dla dużej ilości osób ma to znaczenie. Drabinka taka pozwala na wykonywanie :

– ćwiczeń brzucha,

– ćwiczeń ramion,

– ćwiczeń rozciągających,

– ćwiczeń wzmacniających,

– ćwiczeń korekcyjnych.

  Warto tutaj zaznaczyć,że drabinka do ćwiczeń stanowi częste wyposażenie szkolnych sal gimnastycznych lub sal do fitnessu.

       Wszechstronna

 W przypadku niektórych osób lubiących regularny ruch, pojawia się niestety pesymistyczny aspekt dotyczący braku czasu na wykonywanie ćwiczeń na poszczególne partie ciała. Na szczęście idealnym rozwiązaniem na tego typu problem jest właśnie drabinka do ćwiczeń. Pozwala ona wręcz na przeniesienie swojej prywatnej siłowni do mieszkania. Doskonale sprawdza się  również w odniesieniu do najmłodszych. Zaleca się zamontowanie dziecku drabinki w pokoju. Pozwoli to na pewno zachęcić je do aktywności ruchowej.

     Rozgrzewka

Przede wszystkim, jak powszechnie wiadomo,każdą partię ćwiczeń powinno się rozpoczynać od krótkiej rozgrzewki. Jest to niezwykle ważne, ponieważ prawidłowo wykonana rozgrzewka pomaga zapobiec wystąpieniu kontuzji. Poza tym pomaga ona uzyskać znacznie lepsze efekty. Wielozadaniowa Drabinka gimnastyczna np. metalowa to urządzenie, dzięki któremu możliwe staje się wykonanie rozmaitych kombinacji ćwiczeń oraz treningów, pozwalających na pobudzenie wszystkich części naszego ciała. W czasie ich wykonywania wzmocnimy swój organizm oraz wymodelujemy sylwetkę. 

    Ćwiczenia

Jak już to wcześniej zostało tutaj wspomniane,drabinka  posiada znaczący wpływ na wszystkie całe ciało. Istnieje kilka rodzajów ćwiczeń z udziałem drabinki. Zostały one dopasowane nazwą w zależności do partii ciała, której dotyczą.  Oto kilka z nich: 

– brzuszki na ławeczce,

– unoszenie nóg w podporze ze skrętami,

– unoszenie nóg ze skrętem w zwisie,

– podciąganie kolan przy pomocy taśm do ćwiczeń,

– unoszenie bioder w podporze na łokciu.

 Jak widać trening przy użyciu drabinki gimnastycznej  nie musi być nudny,a przy okazji daje dużo radości zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym.

 

 

 

 

 

 

     

    

About the author

Daniel administrator